Koncert

Tribute to Tomasz Stańko: Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela

2019-09-22 20:00:00

Wrocław, Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival zaprasza 22 września do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na muzyczny wieczór dedykowany pamięci jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów. W koncercie "Tribute to Tomasz Stańko"  wystąpi kwartet znakomitego trębacza Piotra Schmidta z gościnnym udziałem Wojciecha Niedzieli. Jeden z najciekawszych trębaczy polskiego jazzu, Piotr Schmidt wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą, oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas) stworzyli autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu "Tribute to Tomasz Stańko". 
Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat. We wrześniu 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta  "Dark Morning". "Tribute To Tomasz Stańko", jak Piotr Schmidt się wypowiada, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko dostarczała mu przez wiele ostatnich lat.
Media o płycie:"To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie".  - Wulf Muller (Okeh Records - Sony Music Germany) "Overall this is a wonderfully executed and cleverly planned piece of music, which achieves the ambitious goal assigned to it in full. It is also a textbook example of what "tribute" albums should sound like, as well as a wonderful example of a bridge over a chasm of the infamous generation gap, which enables a smooth transition of the heritage from one generation to another. Polish Jazz at its best!" - Adam Baruch (The Soundtrack Of My Life) "Jest w tej muzyce jakiś niewiarygodny powiew jazzu, blask muzyki Stańki, ale nie jest to li tylko owe "tribute", lecz wyrafinowana estetyka piękna nowoczesnego jazzu (...) To jedna z ważniejszych płyt polskiego jazzu" - Dionizy Piątkowski (Era Jazzu)"Fragmenty, kiedy narracja skupia się wokół oszczędnych partii fortepianu zniewalają urodą i spokojem, jak najpiękniejsze ballady samego Stańki. To bardzo oswojony i mający źródło w najwyższych, akademickich kompetencjach muzyków materiał o freejazzowej proweniencji" - Adam Domagała (JazzPress / blog zdzezemlzej). "Tribute to Tomasz Stańko". To znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji" - Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)"Jestem wstrząśnięty pięknem tej muzyki" - Marek Bania (Jazz TV) "O ile "Saxesful" było Piotra albumem przełomowym, o tyle ta płyta, nagrana w kwartecie, jest jego arcydziełem" - Maciej Lewenstein

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Daria Zawiałow - Helsinki T...
GrubSon - Sentymentalnie To...
ROCK - METAL HALLOWEEN - Mu...
Nocny Kochanek
Sowiero poleca
Tre Voci
Cherry / Skolik Project + W...
Kasia Kowalska Akustycznie
Tribute to...