Koncert

Royal Philharmonic Orchestra

2020-03-25 19:30:00

KRAKÓW, ICE Kraków Congress Centre
ICE Classic to cykl łączący nazwiska gwiazd muzyki klasycznej z przestrzenią Centrum Kongresowego ICE Kraków. Podczas przyszłorocznej edycji czekają nas trzy wielkie koncerty i trzy mocne programy – od Witolda Lutosławskiego do Francesca Cavallego, od wielkiej symfoniki do intymnych arii, od XX w. po muzykę dawną, a wszystko w mistrzowskich wykonaniach. Będzie również okazja do obchodów 250-lecie urodzin Ludwiga van Beethovena.
W roku 2020 w cyklu ICE Classic wystąpią: Vasily Petrenko z Royal Philharmonic Orchestra, Jordi Savall z Le Concert des Nations oraz Jakub Józef Orliński z Il Pomo d’Oro.
Wszystkie koncerty cyklu odbywają się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Serię ICE Classic zainaugurował recital Aleksandry Kurzak w 2015 roku. Od tego czasu gościliśmy już w Krakowie znakomite solistki sceny operowej: Editę Gruberovą, Dianę Damrau i Elīnę Garančę, kontratenora Philippe'a Jaroussky'ego, mistrzowskich instrumentalistów: Anne-Sophie Mutter, Isabelle Faust, Ivo Pogorelicia i Piotra Anderszewskiego oraz nadzwyczajnego kompozytora Maxa Richtera. Wśród wybitnych dyrygentów znaleźli się m.in. Kent Nagano wraz z Orchestre symphonique de Montréal, sir Simon Rattle z London Symphony Orchestra i Philippe Herreweghe z udziałem Orchestre des Champs-Elysées.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Koncert Wiedeński z Klasą i...
Schütz & Schein – Tears of ...
Koncert Chopinowski
ACTUS HUMANUS: THE TALLIS S...
Sowiero poleca
HAVASI Concert Show 2020
Webern, Beethoven, Bruckner
Bach & Pergolesi – Stabat M...
Chopin, Szymanowski, Rachma...