Koncert

PO TO NASZA PAMIĘĆ

2020-08-01 18:00:00

Gołdap, Dom Kultury w Gołdapi
 
Grzegorz Kucharzewski: „Po to Nasza pamięć”
 
Dla uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego artysta zaśpiewa piosenki powstańcze i patriotyczne, a także utwory oparte na twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz własnej.
 
 
 
GRZEGORZ KUCHARZEWSKI – z wykształcenia inż. transportu, pieśniarz i poeta. Interesuje się historią, szczególnie II wojną światową oraz powojennymi losami kraju i Polaków na ziemiach Polski
północno-wschodniej. W swoich utworach literackich sięga często do tematyki historycznej (Obława Augustowska, losy Żołnierzy Wyklętych), ale pisze piosenki o różnej tematyce, stroniąc od polityki.
Zrzeszony w „Związku Piłsudczyków RP”. Autor tomiku wierszy o tematyce wojennej „Ziemi Krzyk”, oraz współautor dwóch antologii „Strofy piórem tkane” i „Wiersze sercem pisane”.
 
Odznaczony Medalem „Pro Patria" (przyznawanym za szczególne zasługi
 
w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej) oraz Srebrnym i Złotym Krzyżem Honorowym Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Laureat wielu nagród na regionalnych festiwalach poezji śpiewanej. Uczestnik finału Festiwalu Piosenek Jacka
Kaczmarskiego „Nadzieja” w 2007 r.
 

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
14.Festiwal Legend Rocka: H...
LAJ XIII - TIE BREAK
Koncert Chopinowski
Włoscy artyści w hołdzie dl...
Sowiero poleca
Simon & Garfunkel Story
Włoscy artyści w hołdzie dl...
Czerwone Gitary
Koncert Chopinowski