Koncert

Opera - la Traviata

2019-06-28 20:00:00

WARSZAWA, Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka

OPERA DA CAMERA DI ROMA
zaprasza Państwa na wyjątkową, europejską trasę opery Giuseppe Verdiego: „La Traviata”, w ekskluzywnym, kameralnym wydaniu.
W rolach głównych zaprezentują się niezwykle utalentowani śpiewacy, na co dzień współpracujący z Rzymską Operą Kameralną: Emilia Diakopoulou, Noemi Umani, Emanuel Bussaglia, Adriano Gentili i Maurizio Zanchetti.
Tegoroczne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem. W tych niezwykłych lokalizacjach zachwycająco wybrzmi włoskie, emocjonalne bel canto przy akompaniamencie orkiestry kameralnej. Występ uświetnią stroje z epoki, dzięki którym przeniesiemy się w atmosferę XIX-wiecznego Paryża.
Wyjątkowa opera Verdiego w 3 aktach, będąca realistyczną i współczesną historią miłości, uważana jest dziś za jego najdoskonalsze i absolutnie nowatorskie dzieło. Jedyne takie w bogatym dorobku kompozytora.
Nastrojowa muzyka, przepiękne liryczne arie oraz wartościowe literacko libretto, doskonale wyrażają rozterki bohaterów i do dziś cieszą się niesłabnącym powodzeniem u publiczności teatrów i scen operowych świata.
To będzie z pewnością niezapomniany wieczór!


Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
ZAKOŃCZENIE 56. SEZONU ARTY...
Sławek Uniatowski
Foo Fighters
Muzyczny Rejs Statkiem po O...
Sowiero poleca
Koncert Wiedeński
HAVASI Concert Show 2020
Metallica symfonicznie
Jordi Savall