Koncert

Opera - la Traviata

2019-06-28 20:00:00

WARSZAWA, Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka

OPERA DA CAMERA DI ROMA
zaprasza Państwa na wyjątkową, europejską trasę opery Giuseppe Verdiego: „La Traviata”, w ekskluzywnym, kameralnym wydaniu.
W rolach głównych zaprezentują się niezwykle utalentowani śpiewacy, na co dzień współpracujący z Rzymską Operą Kameralną: Emilia Diakopoulou, Noemi Umani, Emanuel Bussaglia, Adriano Gentili i Maurizio Zanchetti.
Tegoroczne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem. W tych niezwykłych lokalizacjach zachwycająco wybrzmi włoskie, emocjonalne bel canto przy akompaniamencie orkiestry kameralnej. Występ uświetnią stroje z epoki, dzięki którym przeniesiemy się w atmosferę XIX-wiecznego Paryża.
Wyjątkowa opera Verdiego w 3 aktach, będąca realistyczną i współczesną historią miłości, uważana jest dziś za jego najdoskonalsze i absolutnie nowatorskie dzieło. Jedyne takie w bogatym dorobku kompozytora.
Nastrojowa muzyka, przepiękne liryczne arie oraz wartościowe literacko libretto, doskonale wyrażają rozterki bohaterów i do dziś cieszą się niesłabnącym powodzeniem u publiczności teatrów i scen operowych świata.
To będzie z pewnością niezapomniany wieczór!


Najbliższe koncerty
Rivka Reut & Iza Effenberg
Dżem - 40-lecie
Festiwal Bliscy Nieznajomi-...
Warszawa Singera
Sowiero poleca
Hammond Summit - Kit Downes...
Metallica symfonicznie
Polish String Quartet Berli...
Yaakov „YANKY” Lemmer, Yoni...