Koncert

Natalia Niemen: Piosenki mojego dzieciństwa

2020-02-15 20:00:00

Poznań, Blue Note Jazz Club
Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, jak sama wokalista mówi „złotej ery muzyki amerykańskiej”, które tata podsuwał jej do słuchania. Zabrzmią piosenki takich artystów, jak: Aretha Franklin, Otis Redding, Johnny Winter czy Sam Cooke. Natalia wykona również kilka utworów autorstwa Czesława Niemena.
Natalia Niemen to piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.
Natalia Niemen – wokal, Jurek Runowski – gitary, Piotr Wrombel – instrumenty klawiszowe, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Sosnowski
Festiwal EMANACJE 2020 Alek...
Percival - Wild Hunt Live M...
Miły ATZ
Sowiero poleca
Chopin Concert
ILLUSION
HAELOS (UK
Koncert Chopinowski