Koncert

Muracki śpiewa Nohavicę

2020-05-24 18:00:00

Internet, Internet

Drodzy Przyjaciele, na naszej stronie internetowej  w zakładce "Transmisje". w najbliższą niedzielę - 24 maja o godz. 18.00 wyemitujemy kolejny koncert :-)
Tym razem zapraszamy na koncert pt. "Śpiewamy Nohavicę" w wykonaniu Antoniego Murackiego z zespołem. W programie najpiękniejsze i najbardziej znane pieśni czeskiego barda Jaromira Nohavicy. Między innymi: Sarajewo, Gdy odwalę kitę, Petersburg, Kometa, Moja mała wojna i wiele innych. Koncert odbył się w marcu 2020 r. w Pałacu w Ojrzanowie, tuż przed wybuchem epidemii koronawirusa w ramach cyklu koncertów "Muzyczne Przewroty Pałacowe".
Wystąpił zespół w składzie: Antoni Muracki, Jakub Muracki, Aleksandra Drzewiecka, Joachim Łuczak, Witold Cisło
Antoni Muracki - pieśniarz, poeta, kompozytor, tłumacz i muzyk . Członkiem SAWP, ZAiKS, występował w kabarecie "Nowy Świat" i "Warsztat", brał udział w licznych programach radiowych (PR III, Radio Z) i telewizyjnych ("Powrót bardów"), jest twórcą programów literackich i kabaretowych. Od 2004 - prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową "Salonik z kulturą", gdzie prezentuje twórczość wybitnych postaci polskiej piosenki i kabaretu, czasem jazzu i teatru, oraz własne utwory.
Ma na swoim koncie 12 płyt, w tym 6 autorskich. W latach 2006-2008 , jako założyciel Fundacji Artystycznej TST organizował Międzynarodowe Spotkania Muzyczne "Pieśni bez paszportu" - poświęcone piosence czeskiej, rosyjskiej i francuskiej. Od 1998 roku związany jest z Jaromirem Nohavicą, będąc tłumaczem Jego pieśni i ich wykonawcą, a w latach 2001-2009 również menadżerem artysty w Polsce. W 2008 powstał spektakl złożony z piosenek Nohavicy, ze znakomitą obsadą wykonawców, zwieńczony platynowym albumem "Świat wg Nohavicy". W 2013 artysta bierze udział w koncercie -"Bardowie epoki PRL- u wczoraj i dziś" w Teatrze Polskim w Warszawie, z udziałem Andrzeja Seweryna, Jacka Kleyffa, czy Michała Tarkowskiego. Śpiewa pieśni Okudżwy, Kryla i własne. Powstaje CD i DVD, jako zapis tego koncertu. W 2009 bierze udział w koncercie "20-lecie wolności" w Pradze, obok Lao Che, Kapeli ze Wsi Warszawa, zespołu Czechomor i Jaromira Nohavicy, w godzinnym programem autorskim. W latach 80-tych związany z opozycją artystyczną. Wiele koncertów na warszawskich uczelniach i w stanie wojennym. Już 6 stycznia 1982, w pracowni rzeźbiarskiej p. Zbrożyny wielki podziemny koncert solowy, na Sadach Żoliborskich, w którym uczestniczyli najwięksi twórcy polskiej kultury/ Janda, Olbrychski, Bogusław Kaczyński, Gustaw Holoubek, etc./.
Do logowania wystarczy kod biletu który znajdą Państwo na swoim bilecie.
Link do logowania zostanie przesłany w osobnym mailu 12 godzin przed wydarzeniem.
W razie pytań dotyczących logowania prosimy o kontakt pod adres e-mail: atwproductionpl@gmail.com


Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Back Beat Beatles
TR/ST
Sławek Uniatowski - The bes...
Marcin Styczeń - Lubię gada...
Sowiero poleca
Gogol Bordello
BOND in Concert
Maciej Maleńczuk + "Rhythm ...
POKAHONTAZ