Koncert

Motywy Żydowskie w Muzyce Światowej

2020-07-24 19:00:00

Szczawno Zdrój, Teatr Zdrojowy

Takie granie ma w Gdańsku i w całej Polsce wielu zwolenników, nic więc dziwnego, że przy każdej okazji przyciąga sporo widzów. Chodzi o muzykę odwołującą się do żydowskiej tradycji klezmerskiej, która w ostatnich czasach bardzo często łączona jest z niekonwencjonalny jazzem.
Na scenie pojawi się wówczas charyzmatyczny wokalista Dariusz Wójcik, a towarzyszyć mu będą członkowie fantastycznego zespołu Szaweł Lipski Klezmer Quartet.
Ten artysta, znany trójmiejskim melomanom z licznych koncertów, podczas których prezentuje przede wszystkim repertuar klasyczny, od wielu lat zafascynowany jest kulturą polskich Żydów i przypomina ją w swoich działaniach artystycznych - kilka lat temu opublikował album zatytułowany "Shalom Alejchem" wypełniony muzyką rodem z przedwojennych sztetli, dziś powraca do tematu - we wrześniu zarejestrował z muzykami Lipskiego album, na którym znalazły się zarówno nowe opracowania tradycyjnych tematów, fragmenty słynnego musicalu "Skrzypek na dachu", a także autorskie kompozycje Lipskiego.

bilety od 65.00 zł

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
The 3 Tenors & Soprano - Wł...
NOSPR / Jonathan Roozeman /...
Warsztaty Muzyczne - Bajkow...
Muzyka zespołu Queen symfon...
Sowiero poleca
Irena Santor
The 3 Tenors & Soprano - It...
56. Jazz nad Odrą
Edyta Geppert - Jubileusz 3...