Koncert

Magda Umer

2019-12-01 18:00:00

Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
Zapraszamy na jubileuszowy koncert z okazji 50 lat pracy scenicznej Magdy Umer. Usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z muzyką Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Trzcińskiego, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana,  Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego. Artystka opowie o autorach piosenek i o swoim życiu, tworząc z występu muzyczny spektakl.
W repertuarze znajdą się utwory z płyt "Noce i sny", "Wciąż się na coś czeka", a wśród nich:  "Oczy tej małej", "Ach panie, panowie", "Już szumią kasztany", "Miłość w Portofino", "Ocalić od zapomnienia" i wiele, wiele innych. Artystce towarzyszy zespół znakomitych młodych muzyków pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego:Paweł Stankiewicz - gitara, Bartłomiej Krauz -akordeon, Maciej Szczyciński - kontrabas, Piotr Maślanka- perkusja.
"Magda potrafi wywołać u publiczności - zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł... Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą" - Agnieszka Osiecka.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
BABYMETAL | METAL GALAXY WO...
The 3 Tenors & Soprano - Wł...
KULT, Maria Peszek, ORGANEK...
KONCERT NA ZAKOŃCZENIE SEZO...
Sowiero poleca
STEEL PANTHER
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk...
Panience na dobranoc - Niez...
Maryla Rodowicz