Koncert

Letnie Brzmienia: Zalewski

2022-08-26 20:00:00

KATOWICE, Hala Parkowa
Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. W lipcu serię koncertów w katowickiej Hali Parkowej otworzy Brodka (17.07). W kolejny weekend na scenie wystąpi Mery Spolsky (23.07) oraz Vito Bambino (24.07), przed którym zagra Jagoda Kret. Koniec lipca to koncertowe z energicznym MROZEM (29.07). W sierpniu natomiast odbędzie się koncert Zalewskiego (26.08), a katowicką część Letnich Brzmień zamknie występ Kwiatu Jabłoni (28.08).
Jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny muzycznej, umiejąca połączyć pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych, tak w skrócie można opisać Brodkę. W 2021 roku wydała album „BRUT”, nad którym pracowała w londyńskim Flesh and Bone Studios, pod okiem producenta Oli’ego Baystona. Tak powstał bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Trudno przejść obojętnie również obok Mery Spolsky i jej twórczości. Sama pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere i odważne, ubrane w mocne elektroniczne bity i wyraziste melodie. Słynie z bardzo energetycznych koncertów, wyrazistego charakteru i intrygujących stylizacji. Na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, w zeszłym roku wydała też książkę „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”.
Vito Bambino to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Początek jego drogi to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina. W 2020 r. wydał solową płytę „Poczekalnia”. Udziela się też gościnnie w wielu produkcjach, m.in. z sanah, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło. W tym roku wspólnie z Natalią Szroeder wydał singiel „Późne godziny”. W Katowicach przed Vito Bambino wystąpi Jagoda Kret, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów obdarzona nietuzinkową barwą głosu. W grudniu 2021 r. wydała debiutancki album „O Samym Braku Stabilności”, który jest zapisem podróży w głąb siebie, szeregiem historii o oswajaniu własnych lęków i ciemnych stron oraz o magii miłości, a także o rozbudzaniu w sobie wewnętrznej siły do samostanowienia.
W tym roku z nowym albumem powraca także MROZU, autor tekstów, kompozytor, producent. Radość, energia, optymizm i dystans – to odczucia nieodłącznie towarzyszące jego utworom. MROZU ma na koncie pięć albumów studyjnych, szósty - „Złote Bloki” - ukazał się w 1 kwietnia 2022 roku. Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejnym sukcesem była płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach. W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”.
Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy.
bilety od 99.00 zł

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Alicia Keys | ALICIA The Wo...
Zenek Martyniuk
27. Summer Jazz Festival Kr...
Stare Dobre Małżeństwo
Sowiero poleca
Steel Panther
Cleo - Letni koncert
27. Summer Jazz Festival Kr...
Maciej Maleńczuk - Klauzula...