Koncert

Kroke i Urna: Ser

2019-09-23 20:00:00

Poznań, Blue Note Jazz Club
Koncert promujący album „Ser” (Awakening) – wspólnego dzieła formacji Kroke oraz pochodzącej z Mongolii wokalistki – Urny.
Obdarzona niezwykłym głosem Urna komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę poza konwencjami. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się improwizacjom. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach.
Urodzona w rodzinie koczowniczych pasterzy na łąkach Ordos w Mongolii Wewnętrznej, Urna w swojej muzyce niesie duch ojczyzny przekazując go słuchaczom na całym świecie. Wierna muzyce swoich korzeni wyznacza jej nowy kierunek. Jej najnowsze kompozycje podkreślają swobodne, przypominające pociągnięcia pędzla, improwizacje inspirowane wieloletnimi doświadczeniami z innymi kulturami i muzykami oraz życiem.
Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od ponad 25 lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami, styl, który został doceniony nie tylko publiczność, ale także innych artystów na całym świecie.
W najnowszym albumie „Ser” (Awakening) Urna i Kroke prezentują swoje wspólne aranżacje.
Urna Chahar-Tugchi – wokal, Jerzy Bawoł – akordeon, Tomasz Kukurba – altówka, perkusjonalia, wokal, flet, Tomasz Lato – kontrabas
bilety od 97.85 zł

Najbliższe koncerty
13. Festiwal Legend Rocka: ...
Disco Polo Night
Surprises Events Groups
D.R.I
Sowiero poleca
Marcin Styczeń - Lubię gada...
Narodowy Teatr Opery z Odes...
POLACC / MARCIN WYROSTEK &...
Koncert Charytatywny: Zespó...