Koncert

Koncert karnawałowy "Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski"

2022-01-14 19:00:00

Słupsk, Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. W.Kilara

**„Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta. Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje.

„Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej” mówi Szymon Morus – pomysłodawca projektu.

„W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię i ekspresję instrumentów smyczkowych – w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez „klasyczny” pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.”

Na koncercie usłyszymy przeboje Republiki – w absolutnie oryginalnej odsłonie ukazującej muzyczną spuściznę Ciechowskiego. Zabrzmią m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżka dźwiękowa z filmu „Wiedźmin”.

SZYMON MORUS – dyrygent

KAMIL WICIK – prowadzenie**


Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Andrea Rieu Niech znów nast...
Piosenka jest dobra na wszy...
Letnie Brzmienia: Vito Bamb...
Kameralny Koncert Chopinows...
Sowiero poleca
NutkoSfera i DrobNutki - Ce...
Koncert kameralny UMFC 13.0...
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: KU...
10 Tenorów