Koncert

Ed Sheeran

2019-07-08 18:15:00

PRAGUE 9, Letiště Praha Letňany Hůlkova
Międzynarodowa mega gwiazda Ed Sheeran wystąpi:
07 lipca 2019 Praga, Czechy
12 lipca 2019 Ryga, Łotwa
Na Eventim Polska mogą Państwo kupić bilety na koncerty Eda Sheerana: w Czechach i na Łotwie.
Brytyjski artysta Ed Sheeran jest nie tylko najpopularniejszym songwriterem wszech czasów, ale również jednym z najbardziej pożądanych koncertowo muzyków na świecie. Bez popadania w przesadę, możemy powiedzieć wprost – dziś Sheeran jest numerem jeden w rankingu światowych gwiazd branży muzycznej.
Nagrodzony statuetką Grammy trzeci album Eda Sheerana „÷ (Divide)” ukazał się w marcu ubiegłego roku. Od momentu premiery płyty Ed, okrzyknięty wokalistą pokolenia, wciąż dominuje na listach przebojów na całym świecie. Ze sprzedanego w nakładzie 15,5 miliona egzemplarzy albumu “÷” pochodzą przeboje „Shape of You” (trzeci najlepiej sprzedający się singiel w historii Wielkiej Brytanii i najczęściej słuchany numer w serwisie Spotify wszech czasów), „Castle on the Hill”, „Galway Girl”, świąteczny przebój numer jeden w Wielkiej Brytani w 2017 roku „Perfect” i „Happier”.
Sheeran zadebiutował w 2011 roku albumem “+ (Plus)”, który do tej pory sprzedał się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy. Z tej płyty pochodzi najlepiej sprzedający się debiutancki singiel roku w Wielkiej Brytanii: „The A Team”.
W 2014 roku Ed Sheeran powrócił ze świetnie przyjętym przez recenzentów drugim wydawnictwem „x (Multiply)”, na który trafił światowy hit „Thinking Out Loud”. „x” znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów po obu stronach Atlantyku i do tej pory utrzymuje status najlepiej sprzedającego się albumu wszech czasów w rankingu The Official Charts Company. Obecnie album na całym świecie pokrył się 90 razy platyną i sprzedał w nakładzie 16 milionów kopii.
Ed Sheeran zdobył mnóstwo nagród w tym cztery statuetki Grammy, cztery nagrody Ivor Novello’s (brytyjska nagroda przyznawana tekściarzom i kompozytorom), pięć BRIT Awards, sześć Billboard Awards i wiele innych. Pod koniec 2017 roku Sheeran został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za działalność artystyczną i charytatywną.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Koncert Chopinowski
Joanna Kołaczkowska - Recit...
KLASYKA W HOLLYWOOD
Guns N’ Roses | Platinum
Sowiero poleca
ORPHANED LAND
THE GENTLEMEN
Maryla Rodowicz - Trasa Aku...
QUEEN Symfonicznie