Koncert

BirdPen

2022-06-22 20:00:00

POZNAŃ, 2progi
Angielski zespół BirdPen z dwoma koncertami w Polsce! Muzycy wystąpią w poznańskim klubie 2progi i wrocławskim Firleju z szóstym albumem, napisanym podczas lockdownu. Ich muzyczny komentarz nowej rzeczywistości będzie można usłyszeć 21 i 22 czerwca w wymienionych miastach.
O ZESPOLE I PŁYCIE
W skład alternatywno-elektroniczno-rockowego BirdPen wchodzą Dave Pen (gitarzysta i wokalista zespołu Archive) oraz Mike Bird. Zespół powstał w 2003 roku, ale pierwszy album ‘On/Off/Safety/Danger’ wydał dopiero w 2009 roku. Po premierze LP zespół był supportem trasy Archive’s Controlling Crowds po Europie. Według wielu krytyków uważało, że Birdpen kojarzyć się może z Radiohead.
Szóstym albumem w dorobku zespołu jest powstały w pandemii album ‘All Function One’. Tematem towarzyszącym utworom jest przede wszystkim samoizolacja i strach przed otaczającym światem. Zespół następująco komentuje tematykę albumu: “Przez to, co zaczęło się dziać wokół, zaczęliśmy podświadomie skupiać się na temacie izolacji. Nie do końca chodziło nam o globalną pandemię i konieczność pozostania w domach, ale o to, ile czasu człowiek już spędza zamknięty w sobie. Strach przed światem sprawia, że bezpieczniej czujemy się w “naszych wnętrzach”. To album o ludziach niewidzialnych i zagubionych, ale i o nadziei, że jeśli zbierzemy się razem, to wszystko będzie funkcjonować jako jedność.”
‘All function one’ został wydany 5 marca 2021 roku przez Jar Records a został wyprodukowany przez Franka Arkwrighta w Abbey Road Studios.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Koncert Chopinowski w Sali ...
27. Summer Jazz Festival Kr...
Chopin nad wodami Motławy'2...
Koncert chopinowski w lewym...
Sowiero poleca
Lato w Plenerze 2022: ŻABSO...
Krzysztof Zalewski - MTV Un...
Ich Troje
Joss Stone | Never Forget M...