Koncert

Adam Palma Meets Chopin and more

2019-10-08 20:00:00

Poznań, Blue Note Jazz Club
Koncert promujący najnowszą płytę polskiego wirtuoza gitary. Jest to pierwsza na świecie płyta z muzyką Chopina zagraną na gitarze akustycznej przy pomocy kostki gitarowej. W nagraniu albumu gościnnie wziął udział Leszek Możdżer.
O płycie tak wypowiedział się Al. Di Meola:
Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie.
Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna. Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem. Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji. Brawo!   
Adam Palma to doktor sztuk muzycznych, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, który koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie takimi jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene, a w Polsce współpracował właściwie ze wszystkimi najważniejszymi artystami naszej rodzimej sceny muzycznej takimi jak Ewa Bem, Edyta Górniak, Krzesimir Dębski, Leszek Możdżer czy Kuba Badach. Choć od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze, został uhonorowany tytułem “Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie. Autor 3 solowych płyt, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynch gitarowch na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama "Rheged" na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017r.
bilety: 55 zł – pierwsza pula, 70 zł – druga pula

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Sławek Uniatowski
Tribute to Maanam
Koncert Chopinowski
Michał Bajor - Kolor Cafe. ...
Sowiero poleca
Koncert Chopinowski
Koncert Chopinowski
Żuławy w Rytmie Disco 2020
Koncert Chopinowski