Koncert

25. Dzień Judaizmu: The Best of Kroke

2022-01-14 20:20:00

Poznań, Blue Note Jazz Club
Swoją muzyką zachwycają nas już od 29 lat! A w tym czasie wpsółpracowali między innymi z takimi artystami, jak Steven Spielberg, Peter Gabriel, Nigel Kennedy, David Lynch, Edyta Geppert czy Anna Maria Jopek.
Od początku istnienia ideą zespołu było ciągłe szukanie czegoś nowego. - Chcielibyśmy – przyznają muzycy – aby nasza muzyka była
nazywana po prostu "muzyką Kroke".
Kroke (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób Kroke tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.
Kroke to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące
wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie. To właśnie tam po raz pierwszy można było usłyszeć utwory, które w 1993 roku ukazały się na pierwszej, wydanej własnym nakładem kasecie zespołu.
Improwizacja w muzyce Kroke pojawia się od początku i jest do dziś jej najważniejszym elementem.
- Nasza improwizacja to pewnego rodzaju portal, przez który światy naszych dusz wędrują prosto do tych, którzy chcą te światy poznawać – wyjaśniają muzycy.
Bilety:
90 zł - pierwsza pula,
110 zł - druga pula
Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. moga kupić jedynie osoby zaszczepione.
Kupując bilet z puli dla osób zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certifikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Acid Groove
Dezerter - 40-lecie zespołu
Ed Sheeran Night - specjaln...
Piosenki to...? - koncert O...
Sowiero poleca
MUSICAL NA WALENTYNKI
BETLEJEM POLSKIE- widowisko...
Koncert Muzyki Filmowej - S...
Daði Freyr