Koncert

1984

2020-05-09 19:00:00

Warszawa, Wolskie Centrum Kultury (Dom Społeczny)

1984 - zasłużony dla polskiego rocka przedstawiciel Rzeszowskiego Zagłębia Rockowego, które w latach 80 było jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk na polskiej scenie rockowej.
Twórcą i liderem zespołu jest gitarzysta Piotr "Mizerny" Liszcz - autor muzyki i wszystkich tekstów 1984. Spójne połączenie poetyckich tekstów Mizernego z potęgą nowofalowego brzmienia stanowi charakterystyczne i unikalne DNA tego niezwykłego zespołu.
Zespól istnieje nieprzerwanie od roku 1984 i przez wszystkie lata działalności pozostaje konsekwentny w przekazie muzycznym i jest wierny stylowo swoim korzeniom.
Brzmienie zespołu jest klarowne i rozpoznawalne mimo, że w długiej historii zespołu dochodziło do wielu zmian personalnych w składzie.
Przez ponad 30 lat działalności 1984 wydal kilka znaczących dla polskiego rocka płyt a najbardziej znane utwory zespołu to: Komisariat, Biała chorągiewka, Tu nie będzie rewolucji,
Ferma hodowlana, Plastikowy ocean, Specjalny rodzaj kontrastu, Sztuczne oddychanie, Człowiek.

Zespól od początku słynął ze znakomitych koncertów i był wielokrotnie zapraszany na duże sceny i festiwale : Jarocin, Róbrege, Castle Party.
Kilkakrotnie filmowany na scenie - np. w filmie dokumentalnym "Fala" Piotra Łazarkiewicza. Od 2015 roku zespół działa w składzie 5 osobowym. Do Mizernego (g,voc) dołączyli Alma Bury (kbds, voc) i Sebastian Bełz (g) oraz powrócili dwaj muzycy z legendarnego składu w jakim 1984 debiutował na dużej scenie festiwalu Jarocin 85 : Wojciech "Pancerny" Trześniowski (bg) i Janusz "Borys"Gajewski (dr).
W tym składzie nagrał i przygotowuje aktualnie do wydania materiał na kolejna płytę. Większość nowego materiału prezentuje na kolejnych koncertach. W charakterze gościa specjalnego zespół na niektórych koncertach wspiera też Roman "Smutny" Pekalski (vel Rzucidło) - ex 1984, Aurora, Noah Noah.

Dla fanów Republiki, Variete, Made in Poland czy Madame.

bilety od 25.00 zł

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze, zdjęcia oraz oceniać koncerty

Najbliższe koncerty
Artur Rojek
Lech Janerka
HAPPYSAD
The 3 Tenors & Soprano - Wł...
Sowiero poleca
Artur Rojek
Poranek dla Małych Melomanó...
Biesiada słowiańsko-cygańsk...
André Rieu