Of Mice & Men

Ostatni raz byli w Polsce 1,5 roku temu podczas promocji albumu "Cold World". Mimo, iż w naszym kraju nie było o nich zbyt głośno, zostali ciepło przyjęci przez fanów. To zapewne przyczyniło się do ich powrotu do nadwiślańskiej krainy. 5 sierpnia 2019 dadzą kolejny i jedyny koncert dla polskiej publiczności. Kalifornijski kwartet wystąpi w krakowskim klubie Zet Pe Te.


 

Of Mice & Man to zespół metalcore założony w 2009 roku przez Austina Carlile'a i Jaxina Halla. Nazwa kapeli pochodzi od nazwy jednego z najpopularniejszych dzieł amerykańskiego pisarza i dziennikarza Johna Ernsta Steinbecka "Of Mice & Man". Austin Carlile, zapytany o tę dosyć ciekawą inspirację dla miana zespołu, odpowiedział: „Książka Of Mice & Men mówi:„ dobrze zorganizowane plany myszy i ludzi często zawodzą ”. Tworzysz plany, a one ulegają zniszczeniu. Jaxin Hall i ja mieliśmy plany na życie i obaj je spieprzyliśmy, więc teraz wykorzystujemy to, co możemy. ”


Były basista Jaxin Hall również skomentował, stwierdzając: Głównym tematem (Książki J.E.Steinbecka) jest tzw. "Amerykański sen" (...) i bycie samowystarczalnym (...) Kiedy Austin i ja myśleliśmy o utworzeniu tego zespołu, który chcieliśmy, żeby to był nasz "Amerykański sen". Zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt, że nie jestem z Ameryki."

 

W ciągu dekady wydali pięć albumów i, co nie zdarza się aż tak często w przypadku wielu zespołów, każdy następny krążek jest lepszy od poprzedniego. Od czasów ich debiutanckiego albumu z 2010 roku zatytułowanego po prostu "Of Mice & Man" grupa nieutannie pnie się na szczyt, zostawiając konkurencję w tyle. Przyciągają coraz to nowych fanów typowo metaliczną energią, gwałtownymi melodiami i riffami, które niejednego przyprawią o wielogodzinną migrenę.

Ich druga płyta "The Flood" wydana rok później była przełomowym sukcesem w ich karierze, zapewniając muzykom honorową pozycję na łamach prasy muzycznej. Dzięki kolejnemu albumowi "Restoring Force" z 2014 roku przypieczętowali swoją silną pozycję na rynku. W 2016 roku wydali "Cold World", który znalazł się w pierwszej dwudziestce z listy 200 najlepszych na Billboard, co było fantastycznym wynikiem.

 

W tym roku ukazał się nowy singiel "How to survive", będący zapowiedzią nowego LP. Energetyczne kawałki, które poznaliśmy przy okazji wydania krążka "Defy" oraz te z najnowszej płyty będziemy mogli usłyszeć na podczas sierpniowego koncertu w Zet Pe Te!

Wszystkich miłośników łamiących głowy dźwięków zapraszamy!

powrót do listy