Muse i ćwierćwiecze sukcesów

Muse kolejną gwiazdą krakowskiej TAURON Areny!


Na pewno każdy słyszał o wszechstronnym brytyjskim rockowym trio prosto z Teignmouth. Matthew, Chris oraz Dominic, czyli po prostu Muse powrócą do Polski! Zespół będzie promować album "Simulation Theory" wydanym w 2017 roku, który jest owocem współpracy z Warner Bros Records. W ramach trasy Simulation Theory World Tour muzycy zawitają do krakowskiej TAURON Areny.Impreza odbędzie się już 22 czerwca 2019. Dodatkową atrakcją będzie stanowić popowo rockowy support w postaci Allusinlove. Nie trzeba umieć przepowiadać przyszłości, żeby wiedzieć, że będzie się działo!To nie będzie ich pierwsza wizyta w Polsce. Przypomnijmy, że Muse porwali muzyką polską publiczność przy okazji Live at Orange Warsaw Festival w 2015 roku oraz trzy lata wcześniej na oficjalnym koncercie w Atlas Arenie w Łodzi. Nie ukrywamy radości, że podczas kolejnej trasy koncertowej, Polska znalazła się na liście odwiedzanych krajów. W końcu mamy do czynienia z jednym z najlepszych koncertowych zespołów świata. Nie tylko tworzą muzykę trafiającą w gusta nawet najbardziej opornych, ale dają swoim fanom niesamowite sceniczne show, po którym długo nie można otrząsnąć się z niewiarygodnych, szalonych emocji! Światowe trasy Muse są znane z ekstrawagancji dźwiękowo-wizualnej, a sami artyści ustanawiają nowe standardy możliwości na rockowej arenie. Przez lata działalności wypracowali własny, niepodrobiony styl, nadal eksperymentują ze swoją twórczością i pomimo ponad dwudziestoletniego doświadczenia na scenie muzycznej, ich gwiazda nie blednie.


Zespół króluje w świecie rozrywki już od ponad dwóch dekad. Został założony w 1994 roku, po tym jak chłopaki wygrali lokalny konkurs pod kontrowersyjnym szyldem Rocket Baby Dolls. Glam-rockowy wizerunek i wyraźne brzmienie sprawiły, że zajęli pierwsze miejsce, a grupa jako jedna spośród wielu została okrzyknięta "prawdziwie rockowym zespołem".

Dopiero po 4 latach wspólnego koncertowania i skrupulatnego zdobywania londyńskich fanów, kapela w końcu doczekała się pierwszego albumu "Showbiz", odzwierciedlającego drapieżny image zespołu. W ciągu następnych lat muzycy eksperymentowali z muzyką rockową, co słychać na kolejnych siedmiu płytach. Z powodzeniem łączą rock progresywny z funkiem, muzyką poważną i brzmieniami elektronicznymi.


Ostatnie, ósme wydawnictwo zebrało wiele pozytywnych recenzji. Krytycy pokusili się nawet o opinię, że to najodważniejsza, a mało tego, najlepsza płyta w dorobku Muse. "Simulation Theory" okazało się niebywałym sukcesem.


Muse mają na swoim koncie liczne muzyczne nagrody włączając dwie Grammy Awards, American Music Award, 5 MTV Europe Music Awards, dwie Brit Awards, dziesięć NME Awards i siedem Q Awards. Do najpopularniejszych utworów należą mi in. "Time is running", "Resistance", "Pressure" , a z ostatniej płyty "The Dark Side" i "Algorithm". Większość z nich usłyszymy podczas czerwcowego koncertu.


Z niecierpliwością odliczamy dni!

powrót do listy