Mikolas Josef w Klubie Stodoła!

15 kwietnia w Klubie Stodoła wystąpi Mikolas Josef, czeski piosenkarz, autor tekstów, gitarzysta, były model oraz reprezentant Czech w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wydarzenie odbędzie się na Open Stage.

Mikolas Josef sam zbudował własną karierę. Rozwinął niesamowite umiejętności pisania piosenek, produkcji muzycznej, reżyserowania teledysków i choreografii, aż w końcu stał się absolutnym artystą. Osiągnął najlepszy wynik w historii swojego kraju podczas konkursu Eurowizji 2018 zdobywając 6. pozycję w Portugalii w 2018 roku. W Polsce stał się znany dzięki dwóm nowym hitom Acapella i Colorado.


Mikolas Josef, urodzony 4.10.1995, jest złotym absolwentem londyńskiej Akademii Muzyki i Sztuki Dramatycznej. Karierę rozpoczął na ulicy, aby sfinansować swoje wczesne projekty w 2014 roku. Utrzymywał się z modelingu z dużym doświadczeniem na wybiegu i fotografowania dla znanych marek modowych, takich jak Diesel, Replay i Prada. Jednak wkrótce potem zrezygnował z kariery modela. Po doświadczeniu z modelingiem Mikolas żył z improwizowania w dużych europejskich miastach, między innymi w Oslo, Zurychu, Hamburgu i Wiedniu, tymczasem pracował w budownictwie, sprzątał biura i studiował. W 2015 r. Zadebiutował hitem „Hans Bloody”, który nagrał na własny koszt. W 2016 r. Wydano następnie dwa inne single: „Free”, który był pierwszą autoryzowaną piosenką dodaną do radiostacji, gdzie zajął czwarte miejsce pod względem najczęściej odtwarzanych utworów oraz „Believe”. W 2018 roku wydał kolejną piosenkę zatytułowaną „Me Gusta”, która do dziś ma 10,5 miliona wyświetleń. W 2019 roku wydał funkowy popowy utwór „Abu Dhabi”, a następnie swój letni singiel „Acapella”, który zyskał milion odsłon 24 godziny po wydaniu. Mikolas wyprzedał swój pierwszy koncert w 2019 roku i zszokował lokalną publiczność, wyprzedając klub na 4.000 miejsc. Jego niekonwencjonalne podejście do mieszania 20 tancerzy z południowoafrykańskimi wokalistami przyniosło świetną odpowiedź. Letni singiel „Acapella” z 2019 roku trafił prawie do wszystkich czeskich i polskich radiostacji i stał się najczęściej odtwarzaną i słuchaną piosenką w Czechach, drugą na listach przebojów w Polsce i pierwszą na Shazam w Polsce. Mikolas Josef stał się członkiem listy Forbes 30under30 w 2019 r., zaraz po tym, jak został nazwany jednym z najbardziej inspirujących Czechów 2018 r. Przez ten sam magazyn, również Mikolas jest na najnowszej okładce Elle Man Czech Republic. Dzięki innym udanym singlom pozyskał miliony fanów na całym świecie, a coraz więcej zagranicznych producentów oferuje mu współpracę.


powrót do listy