Majówka online 2020

Majówkowo, choć domowo


Koncerty zaplanowane na weekend majowy niestety zostały odwołane. Długo wyczekiwany Festiwal 3-majówka, rozpoczynający co roku sezon plenerowych imprez został przeniesiony na 2021 rok. We wrocławskiej Hali Stulecia mieli zagrać m.in. Apocalyptica, Peter Hook &The Light, The Sisters Of Mercy, Sweet Noise i wielu innych artystów. Ale nie załamujemy się, bo “The best is yet to come” jak w ponadczasowym utworze śpiewał amant sceny Frank Sinatra. Brak majówkowych koncertów na żywo nie oznacza jednak, że zostaniecie pozostawieni bez solidnej dawki dobrej muzyki!


Dla miłośników szant

Wielkie Otwarcie Sezonu mieli rozpocząć muzycy z Załogi Dr. Bryga 1 maja 2020. Śpiewu i tańca nie zabraknie, gdyż grupa wystąpi online, a za scenę posłuży im ich własny dom. Możecie spodziewać się energetycznego, iście mazurskiego repertuaru! Dr Bryga słynie z charakterystycznych rockowych brzmień, silnie splecionych z marynarskimi rytmami. Przygoda z rockiem marynistycznym to jak dzika podróż nieznanymi wodami. Do najbardziej znanych utworów należą numery „Rejsu trud”, „Me Mazury” oraz „Gdzieś między”. Zespół od 14 lat bawi się muzyką i zapewnia, że swoja pasją chce zarazić publiczność. Zdecydowanie tego teraz najbardziej potrzeba! Uziemionym na pewno doda energii i skutecznie poprawi humor! Start: 1 maja, godzina 20.00. Transmisję online będziecie mogli zobaczyć na oficjalnym fanpage zespołu na

Facebooku.


Koncert z kanapy

Przez cały weekend majowy w wersji online dostępne będą również tzw. koncerty z kanapy, będące częścią corocznej Toruńskiej Kulturalnej Majówki. Od piątku do niedzieli o godzinie 19.00 będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach z popularnymi osobowościami sceny muzycznej.

Za pośrednictwem specjalnych streamingów na portalu Facebook, każdego dnia jeden artysta wystąpi na żywo przed internetową publicznością. Ta formuła zapewni zarówno muzykom, jak i widzom świetny kontakt dzięki chatowi i komentarzom. 1 maja gwiazdą wieczoru będzie łódzki wokalista i multiinstrumentalista Szymon Pejski, znany m.in. ze swojego występu w programie rozrywkowym Mam Talent, jako członek zespołu SteamLove. 2 maja wystąpi dla Internetowej publiczności Krzysztof Piasecki – satyryk, artysta kabaretowy, dziennikarz i członek duetu Brylantowe Spinki tworzonego wraz Krzysztofem Szczuckim. W 1973 roku wygrali Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Ostatni dzień majówki ukoronuje występ Piotra Bukartyka – kompozytora, a także autora ponad 400piosenek, wykonywanych przez najpopularniejsze polskie gwiazdy estrady (Varius Manx, Mietek Szcześniak czy Andrzej Krzywy (znany z formacji De Mono).


Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej zabawy!


powrót do listy