Łydka Grubasa - relacja z Magnetofonu

"UROCZY" WYSTĘP W MAGNETOFONIE - RELACJA


Pierwsza niedziela października kompletnie zwaliła nas z nóg, bowiem otrzymaliśmy odpowiedź na pytanie, które zadawaliśmy sobie od lata 2019: gdzie się podziali Ci wszyscy szaleńcy z Pol'n'Rock Festiwal? Teraz już wiemy. Wpadli jak burza do klubu Magnetofon w Łodzi, by spotkać się z zespołem, który podczas tego niezwykłego festiwalu, umiejętnie jednał sobie publiczność. Łydka Grubasa to band posiadający niewątpliwy talent do nawiązywania kontaktu z wielbicielami ostrych, rock'n'rollowych brzmień. Ale to tylko jeden z atutów zespołu. Wczoraj mieliśmy okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Do teraz, CIERPNĄCEJ skórze!


6 października w niezwykle klimatycznym, nie rzucającym się w oczy, ale uwielbianym przez łodzian klubie Magnetofon, Łydka Grubasa dała występ w ramach "Uroczej trasy", w którą niedawno wyruszyli. Jako patron medialny koncertu w Łodzi nie mogliśmy przegapić tego wydarzenia. Impreza przebiegała pod hasłem "Uroczo!" i taka w rzeczywistości była. Naszym zdaniem najbardziej "uroczy" był kontakt z fanami. Publiczność kocha być angażowana, a Łydka z powodzeniem zaskarbia sobie ich uwielbienie. Bez względu na to czy mówimy o wielkim, masowym evencie czy kameralnym występie. Widzieliśmy pozytywny szał w zachowaniu fanów. Oni naprawdę potrafią się bawić! W końcu nie każdy potrafi namówić tłum do klepania się po głowie! Woodstockowe, czy raczej Pol'n'Rockowe klimaty wróciły i w 100% wypełniły niewielką przestrzeń klubu. Nie zabrakło zarówno łagodnego bujania się w rytm spokojniejszych utworów, jak i porządnego, ostrego pogo, w którego wir omal nie wpadliśmy. "Na własne uszy" przekonaliśmy się gdzie unikać "Czarnej pijawki", jak zadbać o komunikację w... "Komunikacji", pod jaką postacią kryje się złośliwy "ZUS" oraz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nikt tak nie tańczy poloneza jak Hipis!

Uroczo, pozytywnie, wybuchowo... to tylko kilka określeń, których możemy użyć na opisanie koncertu. Gratulujemy tak udanego występu. Publiczność z Łodzi także nie zawiodła i pokazali na co ich stać. Takich imprez sobie życzymy!


Już w poniedziałek (14.10) oficjalny wywiad z wokalistą Łydki Grubasa – Bartoszem Krusznickim "Hipisem"!

powrót do listy