KONCERTY WIELKANOCNE - KTO WYSTĄPIŁ?

Jeszcze kilka tygodni temu chyba nikt się nie spodziewał, że tak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Msze w opustoszałych katedrach, przerażająco ciche, niemalże martwe ulice, a spotkania z rodzinami i przyjaciółmi online. Choć warunki nie sprzyjały, wielu artystów, uprawiających różnego rodzaju formy sztuki, apelowało jednak, by przeżyć ten czas w radosnej atmosferze, nie tracąc nadziei i pogody ducha.


Koncert nadziei

12 kwietnia w niedzielny poranek wielkanocny odbyły się dwa koncerty na antenie TVP 1. O godzinie 10:00 "Wielka moc wspólnych świąt. Koncert nadziei w telewizji". Wystąpili: Halina Młynkowa, Natalia Szroeder, Beata Bednarz, Krzysztof Iwaneczko, Marika, Mate.O, Adam Krylik. Wybrzmi również chór TGD oraz Małe TGD. Koncert wpisywał się w radosną atmosferę Świąt Wielkanocnych. Usłyszeliśmy utwory współczesnych twórców muzyki chrześcijańskiej. Nie zabrakło take tradycyjnych pieśni wielkanocnych.


Wszystko będzie dobrze

Druga wielkanocna gala odbyła się o godzinie 17.45 za pośrednictwem Telewizji Polsat. Największe polskie gwiazdy zaśpiewały prosto ze swojego domowego zacisza. Widowisko poprowadziła prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy plejadę gwiazd, reprezentujących polską popkulturę, m.in. Michała Szpaka, Igora Herbuta, zespół Enej, grupę Pectus, Sebastiana Riedla czy lidera zespołu Raz Dwa Trzy – Adama Nowaka.


Andrea Bocelli

W Niedzielę Wielkanocną o godzinie 19.00 kanał YouTube wyemitował koncert online Music For Hope, podczas którego wystąpił na żywo tenor Andrea Bocelli. Serię wspaniałych pieśni artysta poprzedził słowami autorstwa św. Augustyna: Kto śpiewa, modli się dwa razy.

Solowy występ odbył się w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie bez udziału publiczności. Jak zapewnił Bocelli, koncert miał stanowić przesłanie nadziei dla Włoch oraz całego świata. Film z udziałem włoskiego tenora jest dostępny w sieci na YouTube oraz na oficjalnym kanale muzyka.


Mamy nadzieję, że dzięki muzyce udało Wam się zapomnieć chociaż na moment o codziennych kłopotach i, tak jak my, wierzycie, że wszystko będzie dobrze!powrót do listy