Koncert w Łomżyńskiej filharmonii kameralnej online

Ostatnimi czasy udział w koncertach internetowych sprawił, że chociaż w niewielkim stopniu możemy się poczuć jakbyśmy małymi krokami wracali do normalności. Przed nami jeszcze daleka droga, nim znów będziemy mogli wybierać się z przyjaciółmi na imprezy masowe, jednak nie poddajemy się. Walczymy I zachęcamy innych do tej wspólnej choć nierównej walki z pandemią.


Za nami kilkanaście fenomenalnych, pełnych pasji występów online, zatem z przyjemnością zapraszamy na kolejne tego typu przedsięwzięcie. Tym razem pragniemy zaprosić Was na pierwszy koncert Internetowy organizowany przez Łomżyńską filharmonię kameralną im. Witolda Lutosławskiego.

25 kwietnia o godz. 18.30 dla zgromadzonej przed ekranami komputerów widzów zaśpiewa tenor Jacek Szymański. Jego występ uświetni gra orkiestry FKWL, wykonana pod batutą wybitnego dyrygenta Jana Miłosza Zarzyckiego. W sobotnim repertuarze nie zabraknie dzieł genialnych kompozytorów m. in. Johanna Pachelbela, Jeana-Paula- Égide Martiniego i Mieczysława Karłowicza.


Łomżyniak z krwi I kości

Jacek Szymański jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studia ukończył na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego znamienitej śpiewaczki Maestry Haliny Mickiewiczówny.

Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. W latach 1987-1988 śpiewał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie; w roku 1989 r. miał swój oficjalny debiut estradowy jako solista w “Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta (Bielsko - Biała); w 1992 r. oficjalny debiut sceniczny wykonując partię Kamila w operetce “Wesoła Wdówka” F. Lehara (Opera Bałtycka w Gdańsku). W 1992 r. rozpoczął współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Operą i Operetką w Szczecinie, w roku 1996 r. współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Teatrem Otwartym w Gdańsku, a w 2001 r. - współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Operą Wrocławską. Od wielu lat jest aktywnym solistą Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Sobotni występ artysty będzie dostępny na oficjalnej stronie Internetowej FKWL. Serdecznie zapraszamy!powrót do listy