David Garret - 5.10.2019 Atlas Arena

Muzyka jest formą sztuki która łagodzi obyczaje i łączy pokolenia. Niektórzy artyści przekazują tę sztukę tak, że wszystkie jednostki zabrane na jednym koncercie potrafią stać się jednością. David Garrett zdecydowanie należy do takich wykonawców.

Tytuł jubileuszowej trasy muzyka to "Unlimited" i dokładnie taki był sobotni koncert. Występ, który skrzypek dał 05.10.2019 w Łodzi, był idealnym połączeniem klasyki i rockowego brzmienia. Finezyjnie współpracowały ze sobą rozmaite gatunki, style, a nawet nastroje. Wolność w uczuciach i żadnych granic. Różnorodny, odrzucający konwencje Garrett jest na pewno muzykiem wszechstronnie uzdolnionym, w trakcie koncertu zaprezentował piękne, klasyczne utwory Jana Sebastiana Bacha, Chaczaturiana i Debussy'ego , a także te bardziej współczesne zespołu Coldplay, legendarne numery The Beatles czy Metalliki. Artysta zadbał o to, żeby zarówno młodsi jak i starsi fani usłyszeli to co już dobrze znają, ale w nowych, świeżych aranżacjach. David zdecydowanie nie stroni od kontaktu z publicznością. Kilkakrotnie schodził na płytę i spacerował między rzędami krzeseł. Chęć nawiązywania personalnego kontaktu z fanami jest, mamy wrażenie, coraz silniejszym trendem w śród artystów. Garrett również chętnie podąża tym trendem, czego przykładem jest wzruszający ukłon w stronę młodszej publiki. W trakcie swojego występu artysta, zaprosił na scenę jedną z fanek, której zadedykował piękny utwór "Ain’t no Sunshine" (Bill Withers). Dziewczynka na pewno na długo zapamięta ten koncert. Która z obecnych w Atlas Arenie kobiet nie chciałaby być na jej miejscu?

David Garret należy do tych artystów, którzy lubią wracać do Polski więc na pewno nie minie dużo czasu zanim znów zawita do naszego kraju z nowymi, pięknymi aranżacjami muzycznymi.

Poniżej pełna galeria zdjęć:

http://www.muzycznahiperprzestrzen.pl/2019/10/david-garrett-lodz-atlas-arena-05-10-2019/
powrót do listy